Інформаційний контент

РУШНИК ЯК СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Рушник це не просто предмет побуту, а й важливий символ в українській культурі. Він використовується в багатьох обрядах та ритуалах, а також є ознакою гостинності та доброзичливості. Рушники були невід'ємною частиною побуту наших предків. Люди їх використовували для витирання рук, обличчя, посуду, а також для прикраси інтер'єру. Згодом вони стали використовуватися в обрядах та ритуалах. 

Наприклад, рушник був обов'язковим атрибутом весілля, хрещення, похорону. Він також використовувався для зустрічі гостей, проводів у далеку дорогу та інших важливих подій. 

Весілля: рушник є невід'ємним атрибутом весілля. Він символізує чистоту і невинність нареченої, а також щасливе майбутнє молодят.

Хрещення: рушник служить для того, щоб оберігати дитину від зла.

Поминання: рушник символізує дорогу до вічності.

Інші обряди: рушник також використовується в інших обрядах, таких як новосілля, хрестини, хресна хода та ін.

Вишивання рушників є одним з найвідоміших українських народних ремесел. Вони вирізняються своєю красою та оригінальністю.

У різних періодах української історії рушник набував різних фігур та значень. Символіка орнаменту змінювалася від регіону до регіону, і кожен рушник мав свою унікальну історію. 

Сьогодні традиційний український рушник продовжує залишатися символом національної спадщини. Його традиційні візерунки наповнюються новим життям завдяки талановитим майстрам, які поєднують старовинні орнаменти із сучасними техніками та мистецтвом. Український рушник залишається не тільки практичним об'єктом побуту, але і символом об'єднання українського народу та його культурної спадщини.

Педагоги училища, досліджуючи традиційні орнаменти свого регіону, відвідали світлицю Білопільського центру дитячої та юнацької творчості


16 лютого 2023 року 


Що краще – електронна книга чи звичайна?

Які переваги однієї над іншою?

Не важливо, що у вас в руках – електронна або паперова книга. Це справа особистих уподобань.

Зовсім недавно швидка смерть паперових книг вважалася практично доконаним фактом. Ось ще трохи, ще трохи, і електронні книги повністю витіснять численні «цеглини». Але «трохи» вже минуло, а книговидавництво все так само живе, полиці книжкових магазинів не порожніють, публічні бібліотеки не зачиняються. Що ж пішло «не так»? Чому сторінки, що пахнуть друкарською фарбою, все ще милі нашому серцю?

Давайте уявимо невелике змагання між паперовою та електронною книгами. Хто переможе? Витіснить один носій свого суперника, або ж обидва залишаться існувати нарівні, як альтернатива один одному?

Щоб зрозуміти, що краще – паперова чи електронна книга – давайте спочатку з’ясуємо плюси і мінуси обох.

(тисни на картинку для відкриття інформаційної довідки)

29 січня 2023 року

(тисни на заголовок для відкриття інформаційної довідки)

Зірки, які померли від наркотиків 
(до декади превентивного виховання)

Вважається, що в наш час без допінгу у вигляді алкоголю й наркотиків неможливо займатись ані спортом, ані творчістю. Можливо, він і приносить натхнення, але й від жертвоприношень не відмовляється. Причому, як і будь-яка смерть, наркотики вибирають найкращих.

Мерилін Монро

Сумний рейтинг відкриває секс-символ всіх часів і народів Мерилін Монро. Творча криза й крах в особистому житті призвели до того, що жінка, яку всі чоловіки Землі досі вважають однією з найпривабливіших і найжаданіших, приохотилася до наркотиків і снодійних препаратів.

Увечері 4 серпня 1962 року Мерилін зателефонувала британському актору і чоловіку сестри президента Пет Кеннеді Пітеру Лофорду і попросила його попрощатися за неї з "Пет, президентом і самим собою, тому що ти – гарний хлопець". За кілька годин економка і особистий лікар Монро знайшли її в спальні, допомогти актрисі вже нічим не можна було – вона була мертва. За офіційним висновком, зробленим після розтину, Мерілін померла від передозування наркотиками. Її смерть призвела до так званого ефекту Вертера – сотні фанатів Монро з усієї Америки скоїли самогубство.

Елвіс Преслі

Король рок-н-ролу, один з найвидатніших виконавців всіх часів і народів, вживав сильнодійні препарати, а потім і наркотики для того, аби "збадьорити" свої творчі здібності і бути в тонусі під час виступів. Щоправда, іноді "ліки" відігравали прямо протилежну роль – шанувальники, яким пощастило бачити виступи Короля, згадують, що іноді він виходив на сцену в одурманеному стані і навіть забував текст пісень.

З кожним роком Преслі потрібно було все більше і більше препаратів. На початку 70-х років співака ледве вдалося врятувати після передозування, тоді йому навіть довелося лікуватися від наркозалежності. Але оскільки Король не визнавав себе наркоманом, незабаром він знову зірвався, а 16 серпня 1977 його пристрасть призвела до трагедії. Нова подруга Елвіса, Джинджер Олден, заручини з якою повинні були відбутися найближчим часом, знайшла його на підлозі у ванній без ознак життя. Преслі доправили до лікарні, де провели всі необхідні реанімаційні заходи, але результатів вони не дали. Король помер від серцевої недостатності, причиною якої стало передозування наркотиками.

Курт Кобейн

Про смерть лідера культового грандж-гурту Nirvana можна писати детектив, і, можливо, у майбутньому хтось таки це зробить. Кобейн застрелився у своєму будинку в Сіетлі 5 квітня 1994 року – тіло з кинутою поперек нього рушницею пролежало в оранжереї під гаражем три дні, поки його не знайшов електрик, який прийшов для того, аби встановити систему безпеки. Однак під час розтину в крові музиканта була виявлена смертельна – більше 200 мг – доза героїну. На запитання, навіщо він при цьому ще й стріляв у себе, відповісти слідству не вдалося.

Наркотики знаменитий музикант почав вживати ще в підлітковому віці – в товаристві ровесників йому було нудно, а дорослі друзі-рокери, на жаль, вчили його не тільки любові до музики. З часом марихуану змінив героїн, а свою пристрасть до наркотиків Кобейн спочатку виправдовував тим, що вони стимулюють його творчу уяву, потім – болем в животі, який він таким чином намагався втамувати. Часто компанію Курту складала його дружина, актриса Кортні Лав, але вона, дізнавшись, що вагітна, припинила вживати героїн. Навіть клінічна смерть від передозування, яку музикант пережив після концерту в Белфасті, його не зупинила. Незадовго до смерті Курта у нього і Кортні народилася абсолютно здорова дочка, яку назвали Френсіс.

Емі Вайнгаус


"Голос покоління", британська співачка Емі Вайнгаус, померла в своєму будинку в Лондоні 23 липня 2011 року у віці 27 років. Довгий час співачка страждала і навіть лікувалася від алкогольної та наркотичної залежностей, але позитивних результатів це не принесло. Становище співачки ускладнювало ще й те, що лікарі виявили у неї анорексію, емфізему легенів і порушення серцевого ритму.

У червні 2011 року почалося європейське турне Вайнгаус. Під час першого концерту в Белграді Емі так і не змогла згадати, в якому місті виступає (спочатку вона вітала публіку Афін, потім – Нью-Йорка), ба більше, вона так і не доспівала жодну пісню до кінця, бо забувала слова, а потім і зовсім впала просто на сцені. Після того, як глядачі загуділи на співачку, її менеджер змушений був скасувати всі заплановані концерти. Причини смерті Вайнгаус довгий час залишалися нез'ясованими, що породило безліч чуток і припущень, включно з самогубством і вбивством. Все виявилося набагато банальнішим і страшнішим: Емі померла від серцевого нападу, викликаного алкогольною інтоксикацією – рівень алкоголю в її крові перевищував допустиму норму в п'ять разів.

Вітні Хьюстон

Лауреат 415 нагород, співачка Вітні Г'юстон, яку називали ангелом з божественним голосом, пішла з життя 11 лютого 2012 року. Охоронець готелю "Беверлі Гілтон", в якому зупинилася Х'юстон, знайшов її у ванній непритомною. Зусилля цілої бригади реаніматологів були марними – померла Вітні. Оскільки слідів насильства на тілі не було, поліція припустила, що причиною смерті стало передозування.

Про те, що Г'юстон вживає наркотики, шанувальники її таланту довідалися в січні 2000 року, коли охоронці аеропорту на Гаваях виявили в її багажі марихуану. Пізніше, коли Вітні змушена була скасувати свій виступ на церемонії вручення "Оскара", про те, що у співачки проблеми з наркотиками, заговорили відверто. Відтоді її життя було низкою злетів і падінь: Г'юстон записувала нові альбоми, лікувалася від наркотичної залежності, знову працювала, і знову скочувалася в прірву, не здатна встояти перед спокусою "вколотися і забутися". Оскільки наркотики – "задоволення" не з дешевих, згубна звичка зробила співачку банкрутом – в останні роки вона практично жила в борг. За результатами поліцейського розслідування Вітні Г'юстон померла від утоплення, викликаного атеросклеротичною хворобою серця і вживанням кокаїну. 54-та церемонія "Греммі" була присвячена їй. 

Наркотики не щадять нікого! 

Не наслідуйте безглузду смерть!


Як роблять книги?
натисни на картинку👇  й прочитай  
або переглянь відео


 Який вигляд мали б видатні поети та письменники минулих століть, якби жили у наш час?

Найбільший у світі магазин українських брендів Всі. Свої одягнув відомих авторів у речі з актуальних осінньо-зимових колекцій. Пригаємо їхню лірику про ці холодні, але дуже поетичні пори року.

Володимир Сосюра

“Облітають квіти, обриває вітер
пелюстки печальні й розкида кругом.
Скрізь якась покора в тишині розлита,
і берізка гола мерзне за вікном.”

Марко Вовчок

“Часом повіває вітерець, клаптики снігу падають з дерев і розсипаються в повітрі срібною порошею, і в усій цій картині холоду та інею не було нічого надто застиглого і блискучого, а тільки щось прим’якле й ласкаве.”

Микола Хвильовий

“Мовчазно. Шарудить тільки змарніле листя,
Похилий пес пробіг через сумний байрак…
В якій гармонії я дочекаюсь гостя?
За обрієм зима….”

Леся Українка

“Небо глибокеє, сонце ласкавеє,
пурпур і злото на листі в гаю,
пізніх троянд процвітання яскравеє
осінь віщує – чи то ж і мою?”

Наталя Забіла

“У білому вбранні
Зелені ялини.
Під сніг, як під ковдру,
Сховались рослини,
Щоб їх не дістали
Морози страшні,
Щоб взимку заснути
Й ожить навесні.”

Михайло Старицький

“Гай чарівний, ніби променем всипаний,
Чи загадався, чи спить?
Он на стрункій та високій осичині
Листя пестливо тремтить…”





Немає коментарів:

Дописати коментар